Kreş Açmak

Okul öncesi lisans ya da ön lisans eğitimi alan bir çok kişinin hayalinde mutlaka kreş açmak ya da anaokulu açmak vardır. Çocuk sevgisi olmadan yapılamayacak işlerin başında gelen anaokulu ya da kreş işletmeciliği oldukça yorucu ve önemli bir iştir. Zira size güvenip çocuklarını emanet eden aileler, o çocukları sizlerden daha az görecektir.

Çocuğun sorgulamaya, öğrenmeye ve etrafını tanımaya başladığı yaşlarda, hem anne hem baba iş hayatında olduğu için bu kritik dönemin asıl yöneticisi yukarıda da belirttiğimiz gibi anaokulu ve kreş yöneticileri, eğitmenleridir. Çocuğa bu yaşlarda yansıtılacak en ufak bir sorun ya da yanlış bir durum bile çocuğun yıllar sonra karşısına çıkabilir.

Bu yüzden kreş açmak ya da anaokulu açmak, içerisine oyuncaklar koymak işin kolay olduğu algısını oluşturmamalıdır. Eğitmenler mutlaka eğitimli ve sabırlı olmalı, çocuklara nasıl davranması gerektiği konusunda bilgili olmalıdır.

0 yorum:

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

 
kitap severler, kitaplar, son çıkan kitaplar, en çok okunan kitaplar, çok satan kitaplar, yazarlar, şairler, yazar biyografiler, kim kimdir, biyografiler, yayınevleri, kitapseverler.net, kitapçılar, kitaplar, kitap oku, siyasi kitaplar, aşk kitapları, aşk hikayeleri, kitap tanıtımları