Komik Karikatürler

Çeşitli siyasi çizimler nedeniyle zaman zaman medyaya mahkeme dosyalarıyla yansısa da karikatür, topluma ve gündelik hayata ışık tutmaya devam etmektedir. Siyasi ve toplumsal olaylara eleştirel bir gözle bakan karikatürist bu bakış açısına çizgisine yansıtarak çizimlerini yapmaktadır.
Fransızca kökenli bir kelime olan karikatür hem günlük gazetelerde hem de dergilerde yayınlanmaktadır. Hemen her gazetede bulunan karikatür köşesi günlük olayları eleştirel bir bakışla okurlarına yansıtır. Son yıllarda artan karikatür okuruyla doğru orantıda karikatür dergilerinde de bir artış olmuştur.  Haftalık veya aylık çıkan karikatür dergilerinde çizen karikatüristler ciddi bir okur kitlesine ulaşmış ve kendi hayran kitlelerini oluşturmuşlardır.
Eskiden kağıda çizilen karikatürler artık teknolojinin gelişmesiyle tamamen bilgisayar ortamına taşınmıştır. Sadece bu iş için geliştirilen özel yazılımlar aracılığıyla çizilen karikatürler rahatça dergiye aktarılarak baskıya hazır hale getirilebilmektedir.

0 yorum:

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

 
kitap severler, kitaplar, son çıkan kitaplar, en çok okunan kitaplar, çok satan kitaplar, yazarlar, şairler, yazar biyografiler, kim kimdir, biyografiler, yayınevleri, kitapseverler.net, kitapçılar, kitaplar, kitap oku, siyasi kitaplar, aşk kitapları, aşk hikayeleri, kitap tanıtımları