Hızlı bir gelişim sürecine gire teknolojik gelişmeler beraberinde bir çok yenilik ve kolaylığı da getirmiştir. Yaşamı kolaylaştırmanın yanı sıra bir çok sektörü internet ortamına taşıyan bu gelişmeler internet sektörünün de hızla büyümesine neden oldu. Önceden html kodlarla basit seviyede yapılan siteleri şimdi tek tuşla kurmak mümkün olur hale geldi.

Teknolojik gelişmelerle beraber son yıllarda klasik anlamdaki kitap da yavaş yavaş yerine e-book’a bırakmaya başladı. Artık basılan her kitabın, kitap satış sitelerinde e-book versiyonu da satılmakta. Bu durum tabii olarak e-book okuyucu araçlarının da sektöre girmesine neden oldu.

Hazır kitap demişken, yeni nesil edebiyat blog denilen web teknolojisi ile bir çok yazar kazandı. Bloglarda yazarlık yapan amatör ruhlu şairler, yazarlar içeriklerinin beğenilmesi ile bir anda bu içerikleri kitaplaştırabilir bir hale geldiler. Bu durum yani blog sayısının artması hem okuyucu sayımızın hem de yazar sayımızın artmasında son derece önemli katkı sağladı.

0 yorum:

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

 
kitap severler, kitaplar, son çıkan kitaplar, en çok okunan kitaplar, çok satan kitaplar, yazarlar, şairler, yazar biyografiler, kim kimdir, biyografiler, yayınevleri, kitapseverler.net, kitapçılar, kitaplar, kitap oku, siyasi kitaplar, aşk kitapları, aşk hikayeleri, kitap tanıtımları